پارتیشن اداری

پارتيشن اداری در متراژهای متفاوت قابل اجرا میباشد

از کاربرد مهم دیوارها، میتوان به تفکیک کامل یا تقریبی فضاهای مختلف از یکدیگر اشاره کرد. این عملکرد و کاربردی که بیان گردید، در محیط های اداری و فضاهای گوناگون می‌تواند نقش موثری را در دكوراسيون ايفا كند. با تقسیم نمودن فضا توسط دیوارها و دیوارکشی بین مقاطع مختلف کاری، این امکان بوجود می آید که فضایی با چند کاربري متفاوت را طراحی نمایید.

پارتیشن اداری به عنوان یکی از جداکننده‌های کاذب و موقتی در محیط های اداری می باشد که موجب نظم دهی، زیباسازی، بهینه‌سازی و به وجود آمدن مکان خصوصی و نیمه خصوصی برای کارکنان و افزایش بازدهی آنان می شود. پارتیشن اداری به جهت متنوع بودن طرح، اندازه ، نوع کاربری، متریال و ملزومات آن می‌تواند مکمل مطلوبی در طراحی دکوراسیون محیط اداری باشد. همچنین این محصولات را می توان به شکل مستقل (بدون صدمه وارد کردن به کف اصلی محیط) و حرکت آن نصب کرد.

پارتیشن اداری

انواع پارتیشن اداری

انواع پارتیشن اداری به شکل پارتیشن تک جداره و پارتیشن دوجداره با متریال گوناگون مانند پارتیشن اداری شیشه ای، پارتیشن اداری آلومینیومی، پارتیشن اداری ام دی اف ساخته می شوند. به دلیل تنوع و گوناگونی در طرح، اندازه ، نوع کاربری، ترکیب‌بندی رنگ، متریال و ملزومات آن قیمت پارتیشن اداری گوناگون و مختلف می باشد اما نصب پارتیشن مخصوصا انواع پارتیشن اداری شیشه ای می‌تواند مکمل مطلوبی در طراحی دکوراسیون محیط اداری باشد.

کاربرد پارتیشن اداری

در گذشته معمولا این پارتیشن ها از چوب ساخته می شدند که به شکل مجموعه ای بلند تا سقف ادامه داشتند و در نهایت، طبقات آن دارای فضایی برای گذاشتن اشیا تزئینی که ازدو طرف قابل دیدن بودند، به شمار می رفت. این تفکیک کننده ها معمولا بین دو فضای پذیرایی و نشیمن ساخته می شدند لیکن امروزه تفکیک فضاها به گونه ای صورت میگیرد که جریان سیال انرژی و سبک معماری و طراحی داخلی درتمام مجموعه ، قابل حرکت و دیدن میباشد و وحدت طراحی فضا از طریق دیوارهای بلند تفکیک کننده، از بین نرفته باشد. این شکل تقسیم بندی، علی الخصوص در سیستم های اداری که مجزا هستند اما اشراف مدیریت به کل سیستم وجود دارد، تقسیم بندی شناور نامیده می شود و نوع تفکیک را پارتیشن بندی شناور می نامند. پارتیشن (partition) به معنای تفکیک کردن و جداسازی میباشد. در فضاهای اداری بخش هایی که فعالیت مشخصی در آن انجام می گیرد، توسط پارتیشن های ام دی اف و شیشه ای از هم تفکیک میگردند. پارتیشن ها می توانند در حالت هایی به صورت یکسره عمل کنند و دو دیوار روبروی هم را به هم مرتبط نمایند. در این حالت، یک فضا به شکل کامل بوسیله تقسیم کننده جدا می شود و شکل مجزایی را به خود می گیرد

امتیاز دهید

نظرات و پیشنهادات

Top